Proteza stomatologiczna – info

W gabinetach dentystycznych jest naprawdę bardzo duży wybór różnego typu protez oraz specyfików, które są niezbędne do tego, aby można było mieć zdrowy i ładny uśmiech. Przede wszystkim trzeba jednak mieć naprawdę komplet zębów, ponieważ od tego zależy kondycja całej szczęki. Tym bardziej więc warto już dziś dobrać dla siebie najodpowiedniejszy wariant protez stomatologicznych. Oferta jest stale urozmaicana, można więc dobrać dla siebie najbardziej atrakcyjny wariant, tym bardziej, że zakres usług w gabinetach stomatologicznych jest stale urozmaicany.

Elementami protez stomatologicznych są implanty, które zbudowane są ze śruby tytanowej w kształcie cylindra, który ma stożkowy kształt. Implanty wykonywane są z tytanu, a także z domieszki złota oraz żelaza a także tlenu oraz śladowych ilości takich substancji, jak węgiel, wodór i inne. Bardzo nowoczesne implanty mają taką powierzchnie, iż nie można ich odróżnić od zębów stałych. Najnowocześniejsze implanty posiadają powierzchnię TI-unite, dzięki właściwościom której możliwe jest bardzo dobre połączenie ze wszczepem.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Proteza zębowa – rodzaje

Współczesna protetyka jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego też można liczyć na wykonywanie zabiegów o bardzo profesjonalnym poziomie. Tym bardziej więc można liczyć na to, że oferta będzie stale urozmaicana, a oprócz tego można także znowu mieć zdrowe zęby. Zakres usług stomatologicznych złożony jest z takich zabiegów, jak: wykonanie koron protetycznych, koron porcelanowych na stali, koron porcelanowych na złocie, a także innego typu koron o różnej specyfikacji, takich jak: korony, które są pełnoceramiczne a także mosty ceramiczne.

Wykonuje się także licówki oraz elementy protetyczne, takie jak olany, inlay wykonane ze złota oraz ze srebra. Poza tym wykonuje się wiele różnego typu zabiegów, dzięki którym można poprawić ogólną kondycję zębów, tak aby prezentowały się w naprawdę bardzo dobry sposób. Poza tym wykonuje się także wkłady koronkowo – korzeniowe z metali nieszlachetnych oraz ze złota a także te ceramiczne. Koszt wykonania protez jest różny i można dobrać dla siebie coś ciekawego

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com